Bugün, 23 Eylül 2021 Perşembe


Anahtar Kelimeler: KÜYLÜYÜM KÜYLÜSÜN KÜYLÜ

"KÜYLÜYÜM,KÜYLÜSÜN, KÜYLÜ..."

Şehirde LİYAKAT,EHLİYET, DONANIM, DÜRÜSTLÜK gibi erdemler dikkate alınıp, bu hasletleri taşıyanlardan bir kadro kurup, SİVAS´ı dünya şehri yapmak yerine, KABİLECİLİK ve KÖYCÜLÜK ile hareket edilmesi şehri tüketiyor.

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS´ta 2 dönem Belediye Başkanlığı yapan Sami AYDIN´ın şehre getirdiği KÖYCÜLÜK düzeni kemikleşmiş gözüküyor.AYDIN yönetimi zamanında, Başkan Yardımcıları, Danışmanları, Başkan Vekilleri KABİLECİLİK mantığı ile şekillenirken, şehrin rantının da bunlar tarafından paylaşıldığı kamuoyunca yıllardır dillendiriliyor.

Sami AYDIN´dan sonra görevi devralan Hilmi BİLGİN´in bu hataları yapmayacağı beklenirken, maalesef BİLGİN´in de BELEDİYEDE DONANIMLI, EHLİYET VE LİYAKATİN bir kadro kurma yerine aynen Sami AYDIN gibi KÖYCÜLÜK KABİLECİLİK kadrosu kurduğunun görülmesi ise içleri kanatıp, şehre dair ümitleri bitirmeye doğrun yol alıyor.

Şehirde kemikleşen bu KÖYCÜLÜK mantığının nasıl kırılacağı ise bilinmiyor. Tarafsız gözlemciler, şehrin son 20 yıllık en kötü döneminin bu yıllar olduğunu dile getirirlerken, bu sığlığın şehri tüketeceği yorumlarını yapıyorlar.

Hilmi BİLGİN´den sonra ise BAŞKAN olmak için, DERENDELÜLER, TONUSLÜLER,ZARALÜLER, YERLÜLER,GARSLÜLER,YULDUZELLÜLER, MÜRÜDERLÜLER´in sırada beklediği belirtiliyor.

Bu şehrin geleceğini düşünen AYDINLAR ise, Elbette herkesin bir köyü olabileceği ve bunla da gurur duyabileceği lakin köyün ve köylülük düşüncesinin köyde kalması,şehrin geleceği için ise EHLİYET VE LİYAKATİ esas alan bir ŞEHİRLİLİK bilincinin yerleşmesi gerektiğini dile getiriyorlar.